Parfumy s feromónmi sú in

Feromóny nie sú žiadnou novinkou a ich účinky sú známe na celom svete. Spoločnosti, ktoré sa  zaoberajú výrobou parfumov, sa snažia do každej fľaštičky natlačiť i nejaký ten feromón, aby ich  predajnosť stúpla. Parfumy s feromónmi ponúka dokonca i sexshop. Je skutočne pravdou, že  feromóny pôsobia na opačné pohlavie?

 

Feromóny sú látky, ktoré do okolia uvoľňuje každý živočích. Teda i ľudia. U jedincov toho istého  živočíšneho druhu vyvolávajú určitú zmenu správania. Vďaka feromónom zvieratá zistia o tom druhom všetko, čo potrebujú vedieť. Či už ide o emocionálny stav, sexualitu, či postavenie vo svorke.

Feromóny poznajú od nepamäti ľudia, no boli objavené až na konci 50. rokov minulého storočia. Vedci zistili, že živočíchy majú v nose špeciálny orgán, ktorý feromóny zachytávajú. Teda je zrejmé, že  človek by ho mal mať tiež, aj keď jeho prítomnosť vedci dosiaľ nepotvrdili.

Výskumy feromónov

Ľudské feromóny sú plodnou témou pre vedecké experimenty. Robili sa výskumy najmä s ľudským potom a zistilo sa, že čím má ľudský pot viac odlišnejších génov v imunitnom systéme, než iný človek, tým príjemnejšie „páchne“ pre osoby opačného pohlavie. V pote, ktorý sa nachádza v podpazuší, sa nachádzajú látky podobné pohlavným hormónom. A tie vyvolávajú určitú príťažlivosť.

Parfum s feromónmi

Nos okrem vône a pachu registruje i látky, ktoré zaraďujeme medzi mužské a ženské feromóny. Práve preto sa stáva, že keď stretneme toho „pravého“ alebo „pravú“, rozbúcha sa nám srdce, motýle priletia do nášho brucha a nestačíme s dychom.

parfum-men-momen-1402499-m

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>